||

Google Gemini – nowy model sztucznej inteligencji

Gemini to architektura uczenia maszynowego opracowana przez Google AI. Jest to architektura transformatorowa, która jest bardziej wydajna niż inne architektury, takie jak LaMDA. Umożliwia to Gemini przetwarzanie większej ilości danych w krótszym czasie. Dzięki temu Gemini może być używany do bardziej złożonych zadań uczenia maszynowego, takich jak rozpoznawanie obrazów i tłumaczenie języków naturalnych.

Gemini składa się z dwóch głównych części: encodera i decodera. Encoder przetwarza wejściowe dane, a decoder generuje wyjściowe dane. Encoder i decoder są połączone za pomocą warstwy transformatora.

Warstwy transformatora to rodzaj sieci neuronowej, która jest specjalnie zaprojektowana do przetwarzania sekwencji danych. Warstwy transformatora działają poprzez dopasowywanie wagi każdej cechy wejściowej do każdej cechy wyjściowej. Dzięki temu warstwy transformatora mogą uczyć się złożonych zależności między cechami wejściowymi i wyjściowymi.

Gemini jest szkolony na dużym zbiorze danych tekstu i kodu. Zebranie danych to złożony proces, który wymaga czasu i zasobów. Google AI zebrał dane do Gemini, wykorzystując różne źródła, w tym książki, artykuły, kod źródłowy i media społecznościowe.

Gemini jest nadal w fazie rozwoju, ale ma potencjał do znacznego ulepszenia możliwości przetwarzania języka i generowania tekstu. Gemini może być używany do tworzenia bardziej realistycznych chatbotów, tłumaczenia języków z większą dokładnością i generowania bardziej kreatywnych treści.

Oto kilka konkretnych przykładów tego, jak Gemini może być używany:

  • Gemini może być używany do tworzenia chatbotów, które są bardziej realistyczne i interaktywne. Gemini może uczyć się zachowań ludzi i używać tych informacji do tworzenia chatbotów, które są bardziej naturalne i przyjemne w użyciu.
  • Gemini może być używany do tłumaczenia języków z większą dokładnością. Gemini może uczyć się zależności między słowami i frazami w różnych językach i używać tych informacji do generowania tłumaczeń, które są bardziej dokładne i naturalne.
  • Gemini może być używany do generowania bardziej kreatywnych treści, takich jak wiersze, kod, skrypty i utwory muzyczne. Gemini może uczyć się zasad tworzenia różnych rodzajów treści i używać tych informacji do generowania treści, które są bardziej kreatywne i interesujące.

Gemini to potężne narzędzie, które ma potencjał do znacznego ulepszenia możliwości przetwarzania języka i generowania tekstu. Gemini jest nadal w fazie rozwoju, ale ma już potencjał do zmiany sposobu, w jaki ludzie używają technologii językowej.

Powyższy tekst pochodzi z Google Bard

.

Gemini zostało zbudowane od podstaw z myślą o multimodalności – płynnym rozumowaniu tekstu, obrazów, wideo, audio i kodu.

deepmind.google/technologies/gemini/#introduction

.

Jak zapewniają twórcy z Google DeepMind, Gemini jest tak złożoną sztuczną inteligencją, że potrafi obserwować otaczający świata w taki sam sposób, jak ludzie. Jest zdolny do przyjmowania “bodźców” nie tylko w formie tekstowej, jak większość modeli AI, ale także w formie filmów, obrazów, dźwięku, czy kodu.

biznes.wprost.pl

.

Z wynikiem 90,00% Gemini Ultra jest pierwszym modelem, który przewyższa w działaniu ekspertów w zakresie MMLU (masowe wielozadaniowe rozumienie języka). MMLU wykorzystuje połączenie 57 dziedzin nauki, takich jak matematyka, fizyka, historia, prawo, medycyna czy etyka, w celu testowania zarówno światowej wiedzy, jak i możliwości rozwiązywania problemów.

itwiz.pl

.

Google przedstawia Gemini. Zdolności nowej AI zaskakują

6.gru.2023 – https://biznes.wprost.pl/technologie/11503723/google-przedstawia-gemini-zdolnosci-nowej-ai-zaskakuja.html

Czym jest Gemini, nowy model sztucznej inteligencji od Google?

6.gru.2023 – https://itwiz.pl/czym-jest-google-gemini-nowy-model-sztucznej-inteligencji/

Introducing Gemini: our largest and most capable AI model

6.gru.2023 – https://blog.google/technology/ai/google-gemini-ai/

Podobne wpisy