||

Sterowanie konsolą PS4 z komputera z systemem Windows – PS Remote Play

Masz konsolę PS4 w salonie ale chcesz czasem pograć na niej na komputerze w innym pokoju? Nic łatwiejszego. Sony przygotowało taka możliwość, która nazywa się PS Remote Play. Wystarczy, że masz: Komputer PC z systemem Windows, oczywiście konsolę PS4/PS5, kontroler do konsoli i kabel USB, którym podepniesz kontroler do komputera PC.

Nie będę tutaj przepisywał dość dobrze napisanej krok po kroku instrukcji, którą można znaleźć pod adresem – link poniżej:

https://remoteplay.dl.playstation.net/remoteplay/lang/pl/ps4_win.html

Uruchomienie PS Remote Play – w skrócie:

Na komputerze z systemem Windows: Pobierz aplikację [PS Remote Play – plik: RemotePlayInstaller.exe] i uruchom plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby zainstalować aplikację.

Jak już zainstalujesz, to podłączasz kablem USB kontroler do PC i uruchamiasz aplikację PS Remote Play.

Zanim to zrobisz pierwszy raz, warto sprawdzić, czy masz konsolę odpowiednio skonfigurowaną. W moim przypadku nic nie musiałem robić – wszystkie ustawienia były takie, że mogłem od razu zacząć korzystać z PS Remote Play.

Sprawdź ustawienia konsoli PS4

Na konsoli PS4 musisz odrobinę rzeczy poustawiać. Na poniższych obrazkach screeny z konsoli PS4, które ilustrują to co opisano w instrukcji, czyli:

Włącz grę zdalną

Z ekranu funkcji przejdź do pozycji [Ustawienia] > [Ustawienia połączenia gry zdalnej], a następnie włącz opcję [Włącz grę zdalną].

Aktywuj jako podstawowe PS4

Z ekranu funkcji przejdź do pozycji [Ustawienia] > [Zarządzanie kontami]> [Aktywuj jako podstawowe PS4], a następnie wybierz opcję [Aktywuj]. Ustawienie możesz włączyć tylko na jednej konsoli PS4 dla każdego konta.

Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku

Aby uruchomić usługę Remote Play, gdy konsola PS4 pracuje w trybie spoczynku, wybierz pozycje [Ustawienia] > [Ustawienia oszczędzania energii] > [Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku]. Następnie włącz opcje [Zachowaj połączenie z Internetem] i [Zezwalaj na włączanie PS4 przez sieć].

Dzięki PS Remote Play możesz na swoim komputerze uruchomić (zdalnie) np. grę Bloodborne…

Poradnik od: Termopile.com

Podobne wpisy