|

Eterio – zalety rozwiązań hybrydowych w porównaniu do chmurowych centrów danych

W dzisiejszych czasach przenoszenie działalności do chmury stało się popularnym trendem, jednak wiąże się również z pewnymi ograniczeniami. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie rozwiązań hybrydowych, które oferują wiele korzyści. W tym artykule omówimy dlaczego modele oparte na lokalnych serwerach dominują w niektórych zastosowaniach, jakie są korzyści wynikające z wykorzystania rozwiązań hybrydowych oraz przedstawimy przykłady takich zastosowań.

Zalety rozwiązań hybrydowych w porównaniu do chmurowych centrów danych

Przenoszenie działalności do chmury było przez pewien czas uważane za idealne rozwiązanie, jednak okazało się, że ma ono swoje ograniczenia. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania hybrydowe, które łączą w sobie najlepsze cechy zarówno chmur, jak i lokalnie dostępnych serwerów.

Jedną z głównych korzyści wynikających z wykorzystania rozwiązań hybrydowych jest większa elastyczność. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą dostosować swoje systemy do własnych potrzeb i wymagań. Mogą korzystać z lokalnych serwerów, gdy potrzebują większej kontroli i bezpieczeństwa danych, a jednocześnie przechowywać mniej krytyczne dane w chmurze, co pozwala na oszczędność miejsca i kosztów.

Wirtualizacja jako odpowiedź na konkurencję na rynku serwerów

Wobec dużej konkurencji na rynku serwerów, wirtualizacja stała się popularnym trendem, pozwalającym firmom wyróżnić się i sprostać wymaganiom klientów. Dzięki wirtualizacji możliwe jest uruchamianie wielu instancji systemów operacyjnych na jednej maszynie, co przyczynia się do efektywniejszego wykorzystania zasobów sprzętowych.

Jedną z głównych korzyści wynikających z wirtualizacji jest oszczędność kosztów. Dzięki uruchamianiu kilku systemów operacyjnych na jednej maszynie, firmy mogą zaoszczędzić na zakupie dodatkowych serwerów. Ponadto, wirtualizacja umożliwia elastyczne skalowanie zasobów, co pozwala dostosować moc obliczeniową do aktualnych potrzeb.

Nowoczesne technologie, takie jak szybkie dyski NVMe i sieci lokalne o dużej przepustowości (np. 100GbE), wspierają wirtualizację, zapewniając szybki dostęp do danych i wysoką wydajność systemu. Dzięki temu firmy mogą uzyskać jeszcze większą wydajność i elastyczność w zarządzaniu swoimi serwerami.

Nisze rynkowe obsługiwane przez serwery eterio

eterio, we współpracy ze swoimi partnerami, specjalizuje się w realizowaniu specjalnych projektów serwerowych, które spełniają konkretne oczekiwania klientów dotyczące parametrów i cech sprzętu. Dzięki temu firma jest w stanie zagospodarować nisze rynkowe, które innym dostawcom trudno jest obsłużyć.

Klienci często mają bardzo konkretne wymagania dotyczące procesorów, dysków czy pamięci, a także dodatkowych rozszerzeń sprzętowych lub nietypowej wysokości serwera. eterio jest w stanie dostosować swoje produkty do tych indywidualnych potrzeb, zapewniając klientom optymalne rozwiązania technologiczne.

Wybór serwera eterio wiąże się z szeregiem korzyści. Sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO i dokładnie testowany przed dostawą, co gwarantuje jego niezawodność i wysoką jakość. Dodatkowo, firma oferuje korzystne warunki gwarancji, co daje klientom pewność, że ich inwestycja jest chroniona.

Warto również podkreślić elastyczność eterio w zakresie dostępności sprzętu. Firma zapewnia dostęp nie tylko do najnowszych platform procesorowych i podzespołów, ale także do wcześniejszych generacji serwerowych. To szczególnie istotne w kontekście ostatnich wzrostów cen, ponieważ daje klientom większy wybór i zwiększa szansę na znalezienie odpowiedniego rozwiązania w swoim budżecie.

Szybka konfiguracja serwera i dostawa do klienta jako atut eterio

Szybka realizacja zamówienia ma ogromne znaczenie dla wielu firm i instytucji, zwłaszcza w kontekście pracy zdalnej lub hybrydowej. Właśnie dlatego eterio stawia na duże dostępności sprzętu i szybką konfigurację serwera, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć proces, eterio udostępnia konfigurator na swojej stronie internetowej – eterio.eu. Dzięki temu partnerzy mogą samodzielnie zestawić wymagane parametry serwera, co pozwala na szybsze i bardziej precyzyjne skonfigurowanie maszyny. Konfigurator oferuje najnowsze platformy procesorowe oraz podzespoły wiodących producentów sprzętu, zapewniając wysoką jakość i wydajność.

Jednak elastyczność eterio nie kończy się na najnowszych generacjach serwerowych. Firma zapewnia również dostęp do wcześniejszych generacji, co może być szczególnie istotne w kontekście ostatnich wzrostów cen. Dzięki temu klienci mają większy wybór i szansę znalezienia odpowiedniego rozwiązania w ramach swojego budżetu.

Partnerstwo technologiczne z eterio dla klientów biznesowych

Jednym z kluczowych atutów eterio jako dostawcy serwerów jest jego zaangażowanie w ochronę interesów partnerów w transakcji. Firma nie pomija swoich partnerów i zapewnia im pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Partnerzy mogą być pewni, że ich wkład w projekt zostanie doceniony i chroniony, co jest niezwykle istotne w branży, gdzie takie praktyki nie są powszechne.

Kolejną korzyścią wynikającą z partnerstwa z eterio jest możliwość bezpośredniego kontaktu z kompetentnym personelem wsparcia. Bez względu na skalę zamówienia, partnerzy i klienci mają możliwość uzyskania pomocy od doświadczonego zespołu inżynierów, którzy doskonale znają rynek i są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania czy rozwiązać problemy techniczne. To zapewnia wysoki poziom obsługi klienta i buduje długotrwałe relacje biznesowe.

Szybki i skuteczny serwis dla klientów eterio

Jednym z kluczowych atutów eterio jako dostawcy serwerów jest zapewnienie łatwego i szybkiego kontaktu ze swoim serwisem w przypadku problemów klienta. Firma zdaje sobie sprawę, jak ważne jest rozwiązanie ewentualnych trudności technicznych, dlatego stawia na elastyczność i profesjonalizm w obszarze serwisu.

Klienci mogą liczyć na wsparcie ze strony zespołu inżynierów eterio, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji serwerów i doskonale znają rynek. Bez względu na źródło i naturę problemu, dostawca dokłada wszelkich starań, aby go rozwiązać. Nawet jeśli problem nie dotyczy bezpośrednio dostarczonego sprzętu, eterio oferuje pomoc i doradztwo techniczne.

eterio oferuje dodatkowe usługi serwisowe, które mogą być przydatne dla klientów. Należą do nich między innymi konserwacja sprzętu, aktualizacje oprogramowania czy monitorowanie wydajności systemu. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich serwery są w pełni funkcjonalne i zoptymalizowane pod kątem ich potrzeb biznesowych.

Źródło: https://crn.pl/artykuly/eterio-spelniamy-najbardziej-specyficzne-potrzeby-klientow/

Podobne wpisy