Przechowywania danych – Systemy taśmowe, RDX Backup i inne rozwiązania

W dzisiejszych czasach przechowywanie danych jest niezwykle istotne dla każdej firmy. Istnieje wiele różnych rozwiązań, które mogą sprostać tym potrzebom. W tym artykule porównamy różne systemy przechowywania danych, takie jak systemy taśmowe, RDX Backup, systemy dyskowe, macierze dyskowe, półki/obudowy dyskowe oraz macierze NAS. Przedstawimy zalety i zastosowania każdego z tych rozwiązań, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twojej firmy.

Systemy taśmowe – trwałość, korzystna cena i różnorodność interfejsów

Systemy taśmowe są doskonałym rozwiązaniem do archiwizacji danych na długi czas. Jedną z ich głównych zalet jest wysoka trwałość, co oznacza, że dane przechowywane na taśmach są bezpieczne i niezawodne przez wiele lat. Dodatkowo, systemy taśmowe oferują korzystną cenę w porównaniu do innych nośników pamięci masowej. Już za niewygórowaną kwotę można nabyć taśmę umożliwiającą zapis ponad 6 TB skompresowanych danych. To znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż np. zakup kilku dysków twardych o podobnej pojemności.

Kolejną zaletą systemów taśmowych jest możliwość przechowywania taśm osobno od urządzeń elektronicznych. Dzięki temu można uniknąć potencjalnych uszkodzeń wynikających z awarii sprzętu czy ataków cybernetycznych. Ponadto, systemy taśmowe oferują różnorodność interfejsów połączeń zewnętrznych, co pozwala na łatwe podłączenie ich do różnych urządzeń. Można znaleźć produkty charakteryzujące się różnymi rodzajami obudowy, zastosowanymi technologiami czy obsługiwanymi metodami zapisu i odczytu. Dzięki temu można dopasować system taśmowy do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika.

RDX Backup – alternatywa dla pamięci taśmowej dla małych i średnich firm

Rozwiązania RDX są popularną alternatywą dla pamięci taśmowej, która – podobnie jak w przypadku tego typu systemów – zapewnia szereg korzyści związanych z archiwizacją i backupem danych. To świetny zakup dla małych i średnich przedsiębiorstw. Interfejsy stosowane w urządzeniach pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności, co przekłada się na sprawniejszą pracę z danymi.

Do zalet pamięci RDX należą m.in.: szeroki zakres pojemności, szybki dostęp, niezawodność i wytrzymała, odporna na wstrząsy konstrukcja. Takie cechy zapewniają bezpieczną, wieloletnią pracę bez niespodziewanych problemów i awarii.

Systemy dyskowe – różne kategorie i możliwość rozbudowy

Dostępne u nas systemy dyskowe są podzielone na kilka kategorii, dzięki czemu znalezienie odpowiedniego rozwiązania nie będzie stanowić żadnego problemu – bez względu na to, jak prezentują się potrzeby Twojej firmy. Zaimplementowane na stronie filtry pozwalają określić między innymi rodzaj obudowy, maksymalną liczbę dysków. Przy każdym produkcie można znaleźć także informacje o dostępności. Klienci, którym zależy na natychmiastowym skorzystaniu z oferowanych urządzeń, mogą postawić na propozycje obecne na naszym magazynie już teraz; przy części urządzeń konieczny będzie z kolei wcześniejszy kontakt.

Systemy obecne w naszej ofercie zapewniają możliwość połączenia z różną liczbą dysków, w zależności od wymagań danego przedsiębiorstwa – od 2 do nawet 16. Większość systemów dyskowych, które można kupić w naszym sklepie, odznacza się sprawdzoną konstrukcją typu rack. Jej zaletą jest możliwość łatwego dopasowania do standardowych rozwiązań stosowanych w serwerowniach. Oferujemy przede wszystkim systemy 1U, 2U i 3U – takie wymiary pozwalają na bezpieczne, wygodne użytkowanie w małych i średnich firmach. Modułowa budowa umożliwia tworzenie połączeń hybrydowych, dzięki czemu systemy dyskowe tego typu mogą być rozbudowywane i łączone z różnymi hostami, wykorzystując interfejsy iSCSI, FC czy SAS.

Macierze dyskowe – idealne rozwiązanie dla większych firm

Macierze dyskowe są idealnym rozwiązaniem dla większych firm, które potrzebują dużych pojemności pamięci masowej i niezawodnego przechowywania danych. Nasza oferta obejmuje macierze dyskowe, które pozwalają na połączenie z różną liczbą dysków, w zależności od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Można wybrać macierze dyskowe o liczbie dysków od 2 do nawet 16, co zapewnia elastyczność i skalowalność w zakresie przechowywania danych.

Ważną cechą naszych macierzy dyskowych jest łatwość dopasowania do standardowych rozwiązań stosowanych w serwerowniach. Oferujemy systemy o różnych wymiarach, takie jak 1U, 2U i 3U, które można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą. Dzięki modułowej budowie możliwe jest tworzenie połączeń hybrydowych, co umożliwia rozbudowę i łączenie macierzy dyskowych z różnymi hostami przy użyciu interfejsów iSCSI, FC czy SAS.

Półki/obudowy dyskowe – wygodne użytkowanie w małych i średnich firmach

Półki/obudowy dyskowe są doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które potrzebują wygodnego sposobu przechowywania danych. Nasza oferta obejmuje półki/obudowy dyskowe, które można łatwo połączyć z różnymi hostami, wykorzystując interfejsy iSCSI, FC czy SAS. Dzięki temu można elastycznie zarządzać danymi i dostosować system do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Ważną cechą naszych półek/obudów dyskowych jest trwałość i precyzyjne wykonanie. Wykonane z trwałych materiałów, zapewniają długotrwałe użytkowanie bez awarii. Ponadto, półki/obudowy dyskowe są łatwe w instalacji i obsłudze, co ułatwia pracę w małych i średnich firmach. Dzięki nim można efektywnie zarządzać danymi i zapewnić bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych.

Macierze NAS – przechowywanie danych w łatwy i bezpieczny sposób

Macierze NAS to doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują łatwego i bezpiecznego sposobu przechowywania danych. Nasza oferta obejmuje różne rodzaje produktów, takie jak macierze dyskowe, półki/obudowy dyskowe oraz macierze NAS. Dzięki temu można dopasować system do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Ważnymi cechami naszych macierzy NAS jest precyzyjne wykonanie i wytrzymałość. Wykonane z trwałych materiałów, zapewniają długotrwałe użytkowanie bez awarii. Ponadto, macierze NAS oferują szeroką dostępność różnych pojemności dysków, co umożliwia elastyczne zarządzanie danymi. Dodatkowo, możliwość tworzenia połączeń hybrydowych pozwala na rozbudowę i łączenie macierzy NAS z różnymi hostami, wykorzystując interfejsy iSCSI, FC czy SAS.

Podobne wpisy