Serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 – Wydajność i niezawodność dla Twojej firmy

Nowa generacja procesora Intel® Xeon® Scalable 5. generacji to kluczowa innowacja, która znacząco wpływa na wydajność serwera HPE ProLiant ML110 Gen11. Ten zaawansowany procesor obsługuje do 32 rdzeni, co oznacza, że serwer może obsługiwać nawet najbardziej wymagające obciążenia. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się szybkim i płynnym działaniem swoich aplikacji, bez obaw o opóźnienia czy przeciążenia systemu.

Procesor Intel® Xeon® Scalable 5. generacji oferuje również wiele innych zalet. Dzięki zwiększonej przepustowości pamięci DDR5 oraz niższemu zużyciu energii, serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 może obsługiwać większe ilości danych przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują wydajnego i niezawodnego serwera, który jednocześnie zapewnia oszczędności energetyczne.

Wydajna pamięć DDR5 SmartMemory

Pamięć DDR5 SmartMemory to kolejna innowacja, która czyni serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 jeszcze bardziej wydajnym. Ta zaawansowana pamięć oferuje maksymalną pojemność aż 1536 GB, co pozwala na przechowywanie i przetwarzanie ogromnych ilości danych. Dzięki temu użytkownicy serwera mogą bez problemu obsługiwać nawet najbardziej wymagające aplikacje i zadania.

Pamięć DDR5 SmartMemory zapewnia również znacznie wyższą przepustowość w porównaniu do poprzednich generacji pamięci. To oznacza, że dane są przesyłane szybciej i bardziej efektywnie, co przekłada się na zwiększoną wydajność całego systemu. Dodatkowo, pamięć DDR5 SmartMemory zużywa mniej energii, co jest istotne dla firm dążących do oszczędności energetycznych i ekologicznego działania.

Rozszerzalność i elastyczność dzięki gniazdom PCIe Gen5

Serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 oferuje szerokie możliwości rozbudowy dzięki czterem gniazdom PCIe Gen5 x16 oraz jednemu gniazdu OCP 3.0 x16. Te zaawansowane technologicznie gniazda zapewniają wysoką przepustowość i niskie opóźnienia, co umożliwia płynne działanie nawet najbardziej wymagających aplikacji.

Dzięki tym gniazdom użytkownicy serwera HPE ProLiant ML110 Gen11 mogą rozbudować swoje systemy o dodatkowe karty rozszerzeń, takie jak karty sieciowe, karty graficzne czy karty RAID. To daje im większą elastyczność w dostosowaniu serwera do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Dodatkowo, gniazda PCIe Gen5 umożliwiają szybkie przesyłanie danych między różnymi komponentami systemu, co przekłada się na zwiększoną wydajność i efektywność pracy.

Zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca dzięki oprogramowaniu HPE Integrated Lights-Out 6 (iLO 6)

Oprogramowanie HPE Integrated Lights-Out 6 (iLO 6) to jedna z kluczowych funkcji serwera HPE ProLiant ML110 Gen11, która umożliwia użytkownikom bezpieczne zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca. Dzięki temu oprogramowaniu można zdalnie konfigurować, monitorować i aktualizować serwer, co znacznie ułatwia zarządzanie infrastrukturą IT.

HPE Integrated Lights-Out 6 (iLO 6) zapewnia pełną kontrolę nad serwerem, dzięki czemu użytkownicy mogą monitorować jego stan, wykonywać diagnostykę, a nawet naprawiać problemy zdalnie. Oprogramowanie to umożliwia również planowanie i przeprowadzanie aktualizacji firmware’u oraz sterowników bez konieczności fizycznego dostępu do serwera.

Opcje redundantnego wentylatora i zasilania dla większej niezawodności

Serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 oferuje użytkownikom opcje redundantnego wentylatora i zasilania, które zapewniają automatyczną ochronę przed awariami i gwarantują niezawodność działania. Dla małych i średnich firm oraz oddziałów zdalnych, które wymagają stałej dostępności serwera, te opcje są niezwykle istotne.

Dzięki opcji redundantnego wentylatora, serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 może pracować nawet w przypadku awarii jednego z wentylatorów. To oznacza, że w przypadku uszkodzenia jednego z wentylatorów, pozostałe nadal będą działać, zapewniając odpowiednie chłodzenie serwera. Opcja redundantnego zasilania natomiast umożliwia automatyczną zmianę na drugi zasilacz w przypadku awarii pierwszego. Dzięki temu serwer będzie nadal działać bez przerw, nawet w sytuacji awaryjnej.

Te opcje redundantnego wentylatora i zasilania sprawiają, że serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 jest niezwykle niezawodny i odporny na awarie. Dla firm, które potrzebują stałego dostępu do swoich danych i aplikacji, ta funkcjonalność jest nieoceniona. Bezpieczeństwo i ciągłość działania serwera są zapewnione nawet w przypadku wystąpienia awarii sprzętowej, co pozwala uniknąć przestojów w pracy i utraty danych.

Wsparcie dla akceleratora graficznego NVIDIA RTX 4000 Ada i L4 24GB PCIe

Serwer HPE ProLiant ML110 Gen11 oferuje wsparcie dla zaawansowanego akceleratora graficznego NVIDIA RTX 4000 Ada i L4 24GB PCIe, który może znacznie przyspieszyć obliczenia graficzne. Ten potężny akcelerator graficzny jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują wydajnego i szybkiego przetwarzania grafiki, takich jak renderowanie wizualizacji 3D czy analiza danych w czasie rzeczywistym.

Akcelerator graficzny NVIDIA RTX 4000 Ada i L4 24GB PCIe oferuje nie tylko imponującą moc obliczeniową, ale także zaawansowane funkcje, takie jak ray tracing, deep learning czy sztuczną inteligencję. Dzięki temu użytkownicy serwera HPE ProLiant ML110 Gen11 mogą tworzyć niesamowite efekty wizualne, optymalizować procesy analizy danych i osiągać lepsze wyniki w krótszym czasie.

Podobne wpisy