|

Wykorzystanie serwera HPE ProLiant ML350 Gen10 do skalowalnych i bezpiecznych rozwiązań IT

Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 oferuje wyjątkowe możliwości wydajności, elastyczności rozbudowy i innowacji w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu procesorów Intel Xeon Scalable oraz pamięci DDR4 SmartMemory, serwer zapewnia doskonałą wydajność i skalowalność. Możliwość rozbudowy serwera wraz z rozwojem firmy oraz wsparcie dla różnych systemów operacyjnych i rozwiązań, takich jak Azure i Docker, sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla każdej organizacji.

Wydajność i skalowalność serwera HPE ProLiant ML350 Gen10

Jedną z głównych zalet serwera HPE ProLiant ML350 Gen10 jest jego imponująca wydajność i skalowalność. Dzięki wykorzystaniu procesorów Intel Xeon Scalable oraz pamięci DDR4 SmartMemory, ten serwer zapewnia doskonałą wydajność, która może sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Procesory Intel Xeon Scalable oferują aż 71% wzrost wydajności w porównaniu do poprzedniej generacji, a także 27% więcej rdzeni, co przekłada się na jeszcze większą moc obliczeniową. Natomiast pamięć DDR4 SmartMemory o prędkości 2933 MT/s lub 2666 MT/s wspiera aż do 3,0 TB danych i jest o 11% szybsza niż standardowa pamięć 2400 MT/s.

Niezwykłą cechą serwera HPE ProLiant ML350 Gen10 jest również jego możliwość rozbudowy wraz z rozwojem firmy. Dzięki elastycznemu projektowi obudowy oraz różnym opcjom modernizacji, ten serwer może dostosować się do zmieniających się potrzeb biznesowych. Obsługuje on dyski SAS o prędkości 12 Gb/s, dyski NVMe SSD oraz posiada wbudowany interfejs sieciowy 4x1GbE. Ponadto, serwer ten oferuje szeroki wybór kart graficznych i innych opcji, co pozwala na jeszcze większą elastyczność w dostosowywaniu go do indywidualnych potrzeb. Wsparcie techniczne świadczone przez organizację HPE Pointnext gwarantuje, że serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 pomoże Ci przekształcić swoją firmę w biznes cyfrowy, zapewniając większą elastyczność przy ograniczonym budżecie IT.

Wykorzystanie kart graficznych w serwerze HPE ProLiant ML350 Gen10

Wydajność serwera HPE ProLiant ML350 Gen10 można jeszcze bardziej zwiększyć dzięki możliwości podłączenia do czterech kart graficznych. Ta funkcjonalność umożliwia przyspieszenie działania aplikacji VDI oraz procesów uczenia maszynowego. Kart graficznych można używać w różnych branżach, takich jak finanse, monitoring, edukacja czy medycyna. Dzięki nim możliwe jest przetwarzanie dużych ilości danych w czasie rzeczywistym oraz wykonywanie zaawansowanych obliczeń.

Nowe opcje wsparcia dla kart graficznych NVIDIA Tesla T4 i NVIDIA Quadro RTX8000/6000/4000 dodatkowo zwiększają potencjał serwera HPE ProLiant ML350 Gen10 jako serwera do zastosowań związanych z sztuczną inteligencją. Dzięki szybkiemu połączeniu z kartami graficznymi, serwer ten umożliwia realizację zaawansowanych technologii, takich jak ray-tracing i sztuczna inteligencja. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują jeszcze większej mocy obliczeniowej do prowadzenia swojej działalności.

Elastyczność rozbudowy serwera HPE ProLiant ML350 Gen10

Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 zapewnia nie tylko imponującą wydajność, ale także dużą elastyczność rozbudowy. Jedną z głównych zalet tego serwera jest możliwość mieszania dysków LFF (Large Form Factor) i SFF (Small Form Factor) w jednym urządzeniu. Dzięki temu można optymalizować koszty oraz dostosować pojemność do indywidualnych potrzeb firmy. Serwer obsługuje od 8 do 24 dysków SFF lub 16 dysków SFF w połączeniu z 8 dyskami NVMe PCIe SSD, a także od 4 do 12 dysków LFF hot plug lub non-hot plug. To idealne rozwiązanie dla firm działających w hybrydowym środowisku, które chcą chronić swoje inwestycje w infrastrukturę IT.

Ponadto, serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 oferuje duże możliwości rozbudowy. Posiada osiem gniazd PCIe, które umożliwiają podłączenie różnych kart rozszerzeń. Serwer wyposażony jest również w sześć portów USB oraz opcje zasilania, co daje dodatkowe możliwości dostosowania go do indywidualnych potrzeb firmy. Dodatkowo, serwer oferuje wybór różnych kart sieciowych, takich jak karty 1GbE, 10GbE, 25GbE lub 100GbE oraz karty Infiniband. Dzięki temu można skalować i dostosować serwer do zmieniających się potrzeb biznesowych. Ta elastyczność rozbudowy sprawia, że serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą mieć pewność, że ich infrastruktura IT będzie w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom.

Innowacje w zakresie bezpieczeństwa serwera HPE ProLiant ML350 Gen10

Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 został wyposażony w innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, które zapewniają ochronę Twojej infrastruktury IT. Dzięki technologii HPE Silicon Root of Trust oraz HPE Integrated Lights Out 5 (iLO 5), ten serwer oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jedną z głównych funkcji bezpieczeństwa iLO 5 jest Server Configuration Lock, który zapewnia bezpieczny transport danych. Dodatkowo, iLO Security Dashboard pomaga w wykrywaniu i rozwiązywaniu potencjalnych luk w zabezpieczeniach serwera. Dzięki tym funkcjom możesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Warto również wspomnieć o funkcji Runtime Firmware Verification, która sprawdza poprawność oprogramowania serwera co 24 godziny. Dzięki temu można wykryć ewentualne zagrożenia i podjąć odpowiednie działania w celu przywrócenia poprzedniego stanu systemu. Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 daje Ci również możliwość przywrócenia fabrycznych ustawień po wykryciu skompromitowanego kodu.

Dodatkowe opcje zabezpieczeń są dostępne dzięki modułowi Trusted Platform Module (TPM), który zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do serwera i umożliwia bezpieczne przechowywanie danych uwierzytelniających. Wszystkie te innowacje w zakresie bezpieczeństwa sprawiają, że serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 jest nie tylko wydajny i elastyczny, ale również gwarantuje ochronę Twojej infrastruktury IT przed zagrożeniami.

Usługi i łatwość wdrożenia serwera HPE ProLiant ML350 Gen10

Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 jest dostarczany w kompletnym zestawie usług HPE Pointnext, które obejmują doradztwo, transformację, wdrożenie i wsparcie operacyjne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja firma otrzyma kompleksową pomoc na każdym etapie procesu IT. Specjaliści z dziedziny doradztwa i transformacji zrozumieją Twoje wyzwania biznesowe i zaproponują skuteczne rozwiązania. Usługi profesjonalne umożliwią szybkie wdrożenie rozwiązań, a usługi operacyjne zapewnią ciągłe wsparcie.

W ramach usług operacyjnych dostępne są m.in. HPE Flexible Capacity, HPE Datacenter Care, HPE Infrastructure Automation, HPE Campus Care oraz HPE Proactive Services. Dzięki nim masz możliwość elastycznego dostosowania swojej infrastruktury IT do potrzeb firmy. Dodatkowo, usługi wielu dostawców pozwalają na jeszcze większą elastyczność w wyborze rozwiązań.

Rozwiązania inwestycyjne HPE pomogą Ci przekształcić swoją firmę w biznes cyfrowy, zapewniając ekonomikę IT dopasowaną do celów biznesowych. Dzięki nim będziesz mógł rozwijać swoją firmę zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami rynku, nie przekraczając przy tym budżetu IT. Serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 w połączeniu z kompletnym zestawem usług HPE Pointnext stanowi doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą osiągnąć większą elastyczność i stabilność w swojej infrastrukturze IT.

Analiza danych za pomocą narzędzia HPE InfoSight w serwerze HPE ProLiant ML350 Gen10

W dzisiejszych czasach analiza danych odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu. Dlatego też serwer HPE ProLiant ML350 Gen10 został wyposażony w narzędzie HPE InfoSight, które umożliwia przewidywanie i zapobieganie problemom zanim wpłyną one na działalność firmy. HPE InfoSight to chmurowe narzędzie analityczne, które monitoruje i analizuje dane dotyczące serwera, dostarczając cenne informacje na temat jego wydajności, zużycia zasobów oraz ewentualnych zagrożeń.

Dzięki HPE InfoSight możesz mieć pełną kontrolę nad swoją infrastrukturą IT. Narzędzie to pozwala na szybkie wykrycie i rozwiązanie problemów, zanim wpłyną one na działalność firmy. Ponadto, HPE InfoSight oferuje wsparcie dla rozwiązywania problemów przez specjalistów z obszaru usług HPE Pointnext. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz kompleksową pomoc w przypadku wystąpienia trudności technicznych.

Podobne wpisy