|

Jak zatrzymać spam w komentarzach WordPress (wbudowane funkcje, wtyczki antyspamowe, Captcha i WAF)

Bardzo fajny zbiorczy artykuł z sierpnia 2023 roku. Poniżej tłumaczenie fragmentu wstępu, a pod tłumaczeniem link do całego artykułu w języku angielskim.

Wszyscy kochamy WordPressa, ale jedną z frustrujących rzeczy związanych z tą platformą jest konieczność radzenia sobie z dużą ilością spamu w komentarzach. Bez względu na to, jaki rodzaj bloga prowadzi Twoja firma, w pewnym momencie będziesz musiał wymyślić strategię, jak powstrzymać spam w komentarzach WordPress.

Na szczęście istnieje wiele świetnych wtyczek, sztuczek i ustawień, które można łatwo włączyć i zainstalować, aby dosłownie zmniejszyć ilość spamu o 99%. Tak, naprawdę można go zredukować aż o tyle! Przestań tracić czas na zarządzanie spamem w komentarzach i skup się na rozwijaniu swojego bloga i biznesu.

Zbyt duża ilość spamu w komentarzach zaszkodzi Twojej witrynie. Może mieć wpływ na rankingi wyszukiwarek, wpłynie na wiarygodność dyskusji wśród legalnych komentatorów i może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Zatrzymanie go jest warte zachodu.

Jak więc powstrzymać spam w komentarzach WordPress?

How to Stop WordPress Spam Comments (Built-In Features, Spam Plugins, Captcha, and WAF)

https://kinsta.com/blog/wordpress-spam-comments/

.

Prompt: „spartański wojownik z uniesioną tarczą chroni się przed gradem strzał spadających z nieba, w tle unoszący się dym, przez który przebijają się ogniste płomienie, niebo jest purpurowe”

Podobne wpisy